FESTIVAL

ILUSTRACE

2017

22—28/9

hybernská 4, Praha 1

 

 

INFO

 

Nahlédněte do fantazie ilustrátorů a zažijte 4. LUSTR!

 

LUSTR je festival současné autorské ilustrace a největší výstava ilustrátorů u nás. LUSTR nejsou jenom obrázky na zdi, ale rozmanité instalace 40 vybraných autorů. Každý svůj kousek prostoru ve velkém domě ztvární jinak a speciálně pro tuto událost.

 

LUSTR je oslavou ilustrace, kde se setkávají profesionálové i volnočasoví tvůrci, inspirují se navzájem a společně se prezentují více než 2000 návštěvníkům. Na vernisáži se autoři seznamují a poznávají tváře a ruce, které jindy v ústraní kreslí. V programu jsou i tvůrčí workshopy, přednášky a další vzdělávací aktivity.

 

Ilustrace už dávno nejsou jen výsadou knih. Dnes na ně narážíme takřka všude - v médiích, v online i offline komunikaci, v produktovém designu… a právě tuto rozmanitost současné ilustrace chce LUSTR ukázat. Jediným omezením pro vystavující je jen to, že by na výstavě měli předvést svou autorskou tvorbu - své vlastní nápady nezatížené komerčním zadáním

 

SAVE THE DATE:

22—28. září 2017 na novém místě v centru Prahy - Hybernská 4

 

Festival LUSTR se koná letos počtvrté. Organizuje ho spolek Czech illustrators & nakladatelství a knihkupectví PageFive, které za něj a další výstavní činnost vyhrálo cenu Czech Grand Design 2016 v kategorii Obchod roku. Letošní ročník probíhá v těsné spolupráci s Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy.

 

Více info sledujte na:

www.facebook.com/lustrfestival

 

 

 

 

 

OPEN CALL LUSTR 2017

 

Přihlaste se na LUSTR 2017 a staňte se součástí největší přehlídky ilustrace u nás!

Vítáme všechny profesionály i zájmové ilustrátory.

OPEN CALL je otevřen do 1. 6.2017.

 

Open call na LUSTR 4 je už ukončen.
Deadline pro přihlašování byl 25. 6. 2017

 

 

 

Přihlášení i účast na festivalu LUSTR je zcela zdarma.

Připravte si své portfolio (akceptován je web / Facebook), tři ukázky prací v tiskové kvalitě a představu o konceptu vaší výstavy. Vítané jsou nápady na prostorové instalace, projekce, animace, 3D objekty... Není nutné držet se zkrátka!

LUSTR se snaží soustředit na autorské ilustrace, prosím posílejte nám proto svou volnou tvorbu, ne komerční zakázky.

 

 

 

 

 

JAK TO PROBÍHÁ

 

Porota z řad Czech illustrators a Page Five poté vybere zhruba 40 ilustrátorů, kteří budou kontaktováni nejpozději do 10. 7. 2017 e-mailem. Účast na festivalu a propagace je zcela zdarma, není vybírán další poplatek. Materiály na vlastní prezentaci si hradí vystavující.

 

Každý ilustrátor dostane k dispozici prostor vybraný podle prostorové náročnosti a představy, kde se může libovolně realizovat. Instalace probíhá 1—2 dny před zahájením festivalu.

 

Pro dotazy nebo technické nesnáze s přihlášením pište na opencall@lustrfestival.cz

Sledujte náš

Facebook!

Follow us

on Facebook!

Organizátor festivalu

& Kontakt pro média:

774 262 553

605 969 093

info@lustrfestival.cz

www.lustrfestival.cz

Partneři

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Magistrát hlavního města Prahy

Ministerstvo kultury České republiky

ilustrace:

Patrik Antczak

 

© 2017 LUSTR Festival